Firemní časopisy

Voni mi na něj nekoukaj!

Milá Sally,

už deset let vydávám magazín pro skladníky naší firmy. Kašlou na něj! Přitom je tam všechno, rozhovor s generálním, nová strategie firmy i povzbuzující článek o tom, že zaměstnanci jsou naší nejvyšší hodnotou. Tuhle jsme udělali soutěž o brandované tričko a přihlásil se jeden soutěžící. Já! A je mi malý. Jsem nešťastný, můj život nestojí za nic. Co mám dělat?

Aleš
Manažer interní komunikace, Atlantic Storage, CSO

Milý Aleši,

tvůj problém je, že se neumíš vžít do skladníka. Skladníkům je nová strategie vaší globální firmy u víščeho. Generální je zajímá asi jako meteorit – možná si ho všimnou, až poletí. Jestli chceš, aby si přečetli rozhovor, udělej ho s nejstarším skladníkem. Nebo s nejmladší skladnicí, to bude ještě lepší.

Kecy o tom, že zaměstnanci jsou nejvyšší hodnotou vaší firmy, si nech pro Úřad práce, až vás budou ždímat za přesčasy. Jedinou hodnotou vaší firmy je, aby vydělala co nejvíc, a skladníci to vědí stejně jako ty. Nelži jim. Až pochopí, že jsi k nim upřímný, budou tě číst. Dej jim do časáku sudoku, pár vtipů, příběhy o skladnících ze světa a fotoreportáž o tom, jak si vyšli na šipky. A budou tě i milovat. Musíš přijít na to, co potřebují skladníci. Až pak přemýšlej o tom, co potřebuje vaše vedení. A nakonec to dej dohromady.

Tvoje Sally

  • 97,5 % zaměstnanců čte Úsměv od Alberta
  • 1,7 je známka, kterou zaměstnanci udělili Kompasu od ČSOB

Štefan Švec

O autorovi: Štefan Švec

Vystudoval masovou komunikaci a od roku 1998 pracoval v různých novinách od Kutnohorských po Hospodářské. O šest let později přišel do Vodafonu jako copywriter. Přispívá do periodik s avantgardními jmény jako je Dobrá adresa, Britské listy, A2, Tvar nebo Salon Práva. Aby si od nezávislé kultury trochu odpočinul, stará se v Boomerangu jako hlavní editor o časopis ČiliChili.

,

Sdílejte článek:

komentáře 2

  1. Martin Vymětal Martin Vymětal napsal:

    Tak to je to nejvtipnější, co jsem v oboru četl.

  2. Jakub Mařík napsal:

    Haha, super… 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

+ 26 = 33

Přihlaš se k odběru newsletteru a již nikdy nepříjdeš o žádný článek.